
Živimo v urejeni skupnosti zato, ker nam to omogočajo stoletja razvoja evropske civilizacije. Zato, ker so nam ta privilegij priborili naši predniki, ki so spoznali, da je bolje živeti v urejeni skupnosti, ki zagotavlja mir, varnost, red in pravico.
Osnovni zidak te civilizacije pa je seveda najprej pravica do pravice. Zato živimo v pravni državi, na kateri temelji urejeno sobivanje v skupnosti. Razen takrat, ko ta odpove. In glede pravice, ki si jo zasluži Federico Pignatelli, je odpovedala tako Odvetniška zbornica kot celotno slovensko pravosodje.
Na tej spletni strani bo Federico predstavil svojo zgodbo o tem, kako se mu je znana ljubljanska odvetnica Tjaša Andree Prosenc kot klientu izneverila in na podlagi tega dejanja ga je nato premoženjsko oškodovala. Najprej je ponaredila zapisnik skupščine njegovega podjetja in v sodni register namesto njega kot direktorico vpisala njegovo mamo Doris Mayer.
Nato pa mu je na podlagi te goljufije dobesedno ukradla dve stanovanji in velik pritlični poslovni prostor na najbolj dragoceni lokaciji v središču Ljubljane, ne da bi pravi lastnik Federico to sploh vedel, saj je to naključno ugotovil šele mnoga leta za tem dejanjem. In navkljub vsem tem kaznivim dejanjem in navkljub veliki finančni škodi, ki jo je utrpel Federico, še vedno ni doživel pravice na slovenskih sodiščih. Kako je to mogoče?
Njegova zgodba bo predstavljena v seriji prispevkov, skozi katere bo opisana zgodba Wolfove ulice 1 v središču Ljubljane. Prispevki bodo to zgodbo postavili tudi v kontekst današnje slovenske realnosti, ko se njegov primer, ki bo skozi prispevke zelo natančno predstavljen in dokumentiran, že leta in leta nikakor pravno ne razreši in ko odvetnica, ki se mu je izneverila in ga oškodovala, za ta dejanja ni kaznovana.
Na tej spletni strani bodo objavljena dejstva in razmisleki o različnih temah od aktualnih poročil o poteku pravnih postopkov pa skozi celotno zgodovino stavbe in družine do tega, da se bo izrisala celovita slike te zgodbe, v kateri se Federico spoprijema s sistemi, v katerih je Tjaša Andree Prosenc očitno močnejša od pravice.
Federico si že dolga leta prizadeva za pravico njegove družine, ki sodi med podjetniško najbolj uspešne v predvojni Ljubljani. Ta boj bije v spomin na mamo Doris Mayer in dedka Emerika Mayerja. Njihova družinska zgodba sodi med najbolj brutalne v podivjanem času ob koncu druge svetovne vojne.
V njihov spomin se bo Federico še naprej boril za pravico njegove družine, pri tem pa zna razvoj zgodbe na tej spletni strani prispevati tudi k vpogledu v delovanje nekaterih udeležencev slovenske odvetniške in pravosodne scene.
Kako zagotoviti pravico? K razmisleku o temu lahko prispevate tudi vi s tem, da komentirate in predstavite svoj pogled na zadevo.
Mar 03, 2025